Příprava nehtu

Před modelováním je nutno přírodní nehty očistit a upravit. Z nehtu odstraníme zbytky laku. Provedeme základní manikúru, jako je zatlačení nehtové kůžičky, odstranění přebytečné kůže, úprava a zkrácení nehtu. Jemným pilníkem nebo za pomoci brusky zmatníme povrch nehtu a očistíme. Odmastíme nail přepem a aplikujeme primer, který necháme chvilku působit. Ten může na nehtu zanechat mírnou lepkavost, ale nemusí. Takto připravené nehty můžeme prodloužit pomocí šablony, kterou osadíme pod volný okraj nehtu tak, aby nevznikl schod.

Modelování gelem pomoci šablón

Přírodní nehet by měl být min. 1 milimetr dlouhý. Naneseme správně šablonu na nehet. Šablonu ohneme a zasuneme ji pod volný okraj nehtu tak, aby tvořila jednu linii s nehtem. Důležité je, aby mezi okrajem nehtu a šablonou nevznikla mezera.

Začneme první základní vrstvou, kde použijeme stavební UV gél. Naneseme ho pomocí plochého štětce v tenké vrstvě a vložíme do lampy pro vytvrzení. Délka vytvrzovaní se pohybuje od výkonu použité lampy - cca 1min až 120 sekúnd v LED lampě. Po vytvrzení gelu vznikne na nehtu jemný lepkavý film, který nestíráme. Tento takzvaný výpotek nám vytváří vazbu s další vrstvou gelu. Naneseme druhú vrstvu stavebního gelu, kterým vytvoříme na šablóne c-oblouk a tvar nehtu. Opět vložíme do lampy na vytvrzení. Když jste začátečník, tak tuto vrstvu můžete nanést i na 2x. Vymodelované a vytvrzené nehty očistíme cleanerem, a tak odstraníme lepkavý výpotek z nehtu. Pilníkem upravíme tvar a odstraníme nerovnosti, které nám během modelace vznikly.

Takto hotové, vymodelované nehty přelakujeme barevným gel lakem nebo UV gelem a naneseme vrchní TOP nebo finish. Výživný olejíček aplikujeme na nehtovou kůžičku a krouživým pohybem jej vmasírujeme.