1. KROK: Dezinfikujeme vlastní ruce i ruce zákaznice. Pomerančovým dřívkem zatlačíme nehtovou kůžičku. (Před zatlačením kůžičky můžeme na její změkčení použít - Odstraňovač nehtové kůžičky).

2. KROK: Pilníkem opilujeme přírodní nehty.

3. KROK: Jemnější stranou pilníku lehce přebrousíme (zmatníme) povrch celého nehtu. Štětcem nebo kartáčkem na nehty odstraníme prach po opilování.

4. KROK: Vybereme správné tipy na nehty. Šířka tipu se musí shodovat se šířkou nehtu.

5. KROK: Nalepíme tipy - lepíme takovým způsobem, abychom nevytvořili vzduchovou bublinu pod tipem. Lepidlo nanášíme na část umělého nehtu se zarážkou. Nehet přitlačíme a přidržíme pár vteřin.

6. KROK: Zkrátíme tipy gilotinou do požadované délky.

7. KROK: Pilníkem opilujeme a zmatníme povrch tipů. Opilujeme přechod mezi tipem a přírodním nehtem, přechod je třeba zbrousit do ztracena. Dáváme pozor, abychom příliš nezbrousili přirozené nehty. Pro jemnější přebroušení použijeme blok na nehty. Štětcem nebo kartáčkem na nehty odstraníme prach po opilování. Nehty přetřeme cleanerem. Na přírodní část nehtu naneseme primer. Primer slouží k lepšímu přilnutí gelu, gelové nehty tak vydrží déle.

8. KROK: Po nanesení přiměřeně nanášíme tenkou vrstvu stavebního gélu na celý nehet. Gel nanášíme plochým štětcem. Dáváme pozor aby nezatekl k nehtové kůžičce. Pokud se tak stane, pomerančovým dřívkem přejedeme linii kolem nehtové kůžičky, takto gel odstraníme.

9. KROK: Gel vytvrdíme v LED lampě 60 - 120 vteřin. Při tvrdnutí gelů se na jejich povrchu vytváří lepkavá vrstva, která vypadá jako nevytvrzený UV gel. Je to výpotek.

10. KROK: Nanášíme druhou silnější vrstvu stavebního gélu na celý nehet. Tvarujeme tvz. C oblouk. Gel nanášíme plochým štětcem. Na střed nehtu naneseme větší množství gelu, gel rozetřeme do stran. Ve středu nehtu zůstane největší vrstva gelu. Nehet je vytvarován do obloučku, vytvoří se jakoby písmeno C, tv. C oblouk. Nehty jsou pak pružnější, pevnější, odolnější vůči nárazům.

11. KROK: Gel vytvrdíme v LED lampě 60 - 120 vteřin. Při tvrdnutí gelů se na jejich povrchu vytváří lepkavá vrstva, která vypadá jako nevytvrzený UV gel. Je to výpotek. Tuto vrstvu setřeme buničinou a čističem gelu – cleanerem.

12. KROK: Pokud jsou na nehtu nerovnosti, přebrousíme je pilníkem tak, abychom zachovali tzv.. C-oblouk ve středu nehtu. Pilníkem nehty přebrousíme do konečného tvaru. Blokem na nehty vyhladíme nerovnosti na povrchu nehtů. Nehty přetřeme buničinou s cleanerem.

13. KROK: Na nehty neseme gel Base and TOP na dokončení stylingu. Vytvrdíme v LED lampě 60 - 120 vteřin. A máte hotovo.